Czy podskórna aplikacja wszywki alkoholowej Esperal jest bolesna?

Podczas zabiegu lekarz stosuje znieczulenie miejscowe. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju znieczulenia zabieg zaszycia alkoholowego jest całkowicie bezbolesny – nawet dla najbardziej wrażliwych pacjentów.

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Oryginalny lek: Disulfiram WZF, stosowany podczas zabiegów w naszym gabinecie działa – jak podaje producent od 8 nawet do 12 miesięcy. Po tym czasie implantację wszywki można przeprowadzić ponownie.

Jak powinienem się przygotować do wszycia Esperalu?

Pacjent nie musi się szczególnie przygotowywać do zabiegu. Powinien jednak utrzymać 24 godzinną abstynencję przed planowanym zaszyciem. Do zabiegu nie zostaną zakwalifikowane osoby nietrzeźwe.

Jak długo trwa zabieg?

Wraz z podpisaniem dokumentów, zaszycie alkoholowe trwa ok. 20-30 minut. Jest to zabieg szybki i mało inwazyjny.

Gdzie wszywany jest Esperal?

Esperal najczęściej wszywany jest w okolice łopatek albo pośladków. Zdarzają się sytuacje, że na specjalne życzenie pacjenta lekarz decyduje się wszyć Esperal w całkiem inne miejsce.

Jakie są zalecenia po zabiegu zaszycia alkoholowego?

Pacjent po zaszyciu ma bezwzględny zakaz picia alkoholu (nawet w niewielkich ilościach). Musi także uważać na różnego rodzaju produkty spożywcze, które w swoim składzie zawierają alkohol , np. ciasta, słodycze z likierem, ocet, a także na kosmetyki.

Jak wygląda okres rekonwalescencji po implantacji Esperalu?

Pacjent po wykonaniu zaszycia alkoholowego nie musi mieć dłuższego okresu rekonwalescencji. Przez kilka dni powinien zrezygnować z dźwigania i nadmiernego obciążania organizmu oraz powinien odpowiednio pielęgnować ranę. Uważać aby jej nie zabrudzić, nie zamoczyć i często zmieniać opatrunek.

Czy po zabiegu będzie widoczna blizna?

Nie, blizna będzie praktycznie niewidoczna. Również z tego względu, że nacięcie jakie chirurg wykonuje na skórze jest bardzo małych rozmiarów.

Co zrobić jeżeli osoba nie chce się leczyć Esperalem?

Do leczenia awersyjnego nie powinniśmy w żaden sposób zmuszać uzależnionych. Pacjent zgłaszający się na zabieg powinien mieć silną motywację do leczenia nałogu i powrotu do całkowitej trzeźwości. Jeżeli będziemy zmuszać taką osobę do leczenia, terapia nie przyniesie oczekiwanych skutków. Co więcej jeżeli zaszyty pacjent złamie abstynencję może spowodować to poważny uszczerbek na zdrowiu, a także stanowić zagrożenie dla jego życia.

Czy po zabiegu mogę wrócić do domu samochodem?

Tak, wszywka alkoholowa Esperal nie wpływa w żaden sposób na zaburzenia koncentracji. Po zabiegu można praktycznie od razu wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków.